تاثیر تولید محتوای با کیفیت در افزایش سئو

seo

نگارش و تولید محتوای با کیفیت را باید بخشی کلیدی از استراتژی سئو بدانیم . البته تولید محتوای جذاب نیازمند آشنایی با فن و مهارت نویسندگی است. شما می دانید که اکثر وبلاگ ها به سختی قابل خواندن هستند و هیچ گونه اطلاعات آموزنده، سرگرم کننده و الهام بخشی به بازدیدکنندگان ارائه نمی دهند. مطمئناً هیچ کس نمی تواند مانند ویکتور هوگو یا شکسپیر بنویسد، اما این دلیل آن نیست که برای نوشتن مقاله ای جذاب و خواندنی کوشش نکنیم. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم چرا مقالات وب سایت یا وبلاگ تان باید ساختار خوبی داشته باشند و شیوا و روان نوشته شوند.

مخاطبان پیامتان را بهتر متوجه خواهند شد

اینکه کانسپت پُست شما آگاهی بخشی، سرگرمی یا ترغیب افراد به کاری باشد، چندان مهم نیست . اگر محتوای شما ساختار ضعیفی داشته باشد، هر هدفی که در ذهن تان است را از بین می برد و خوانندگان قادر نخواهند بود، پیامتان را درک کنند و با آن ارتباط بگیرند.

هر متنی که در وبلاگ نوشته می شود باید یک پیام داشته باشد. این پیام، هدف یا منظور در واقع همان دلیلی است که شما به خاطرش مطلب خود را می نویسید. قصد دارید چه پیامی به مخاطبان خود بدهید؟ پیامی که شما در نوشته های خود بیان می کنید، می تواند بسیار ساده باشد. مقاله ای که در سایت قرار می گیرد می تواند توضیحات اندکی در مورد محصول، خدمات یا فرایندهای حمل و نقل یه کاربران ارائه کند. به همین راحتی!

ساختار ضعیف نوشته ها ، باعث می شود که مخاطبان پیام مطلب را درک نکنند. اما اگر شما بر روی موضوع پُست خود به خوبی فکر کرده و آن را بدون هیچ گونه غلط دستور زبانی و املایی بنویسید، به احتمال زیاد کاربران سایت تان به خوبی از پست شما استقبال می کنند.

 

 

بانس ریت پایین تر خواهد بود

اگر محتوای شما به درستی نوشته شده باشد و دارای ساختار خوبی باشد، به احتمال قوی بازدیدکنندگان در سایت تان بیشتر وقت می گذارند تا پُستی که منتشر نموده اید را تا انتها مطالعه کنند. این موضوع در نهایت منجر به کاهش بانس ریت می شود و به تدریج، رتبه بندی سایت را در نتایج جستجو بهبود می بخشد.

اعتماد مخاطبان را بیشتر می کند

زمانی که مطالب موجود در سایت به خوبی نوشته شوند، مخاطبان آسان تر از گذشته به شما اعتماد می کنند. اگر محتوای شما به خوبی قابل خواندن و عاری از خطاهای تایپی باشد، قطعا حرفه ای و معتبر به نظر خواهد رسید. همین موضوع باعث می شود مخاطبان به سایت یا وبلاگ شما اعتماد کنند و ارتباط خوبی با آن داشته باشند. اگر مخاطبان به سایت شما اعتماد کنند، دوباره به سایتتان باز می گردند تا پست بعدی شما را بخوانند یا محصولی از شما خریداری کنند. و این خود باعث افزایش سئو می شود.

در شبکه های اجتماعی با استقبال روبرو می شوید

پست های با ارزش تر، به احتمال زیاد بیشتر از سایر مطالب در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند و کاربران با علاقه درباره آن صحبت می کنند. برای اینکه مقاله تان در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، در ابتدا باید خوانندگان را وادار کنید تا پُست شما را مطالعه کنند. نکته مهم تر این است که مخاطب باید مقاله شما را به قدری با ارزش بداند که آن را در صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. مطمئن باشید محتوایی که ضعیف نوشته شده است به هیچ عنوان در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته نخواهد شد زیرا خوانندگان در اواسط کار، خواندن متن را رها می کنند.

اگرچه تولید محتوای با کیفیت به صورت لحظه ای سئو سایت شما را ارتقا نمی دهد، اما مطمئن باشید در طولانی مدت، وضعیت سئو سایت تان را بهبود می بخشد و رتبه سایت تان را در نتایج جستجو بالا می برد. مقالات جذاب میزان ترافیک بیشتر، بانس ریت کم تر و در نتیجه میزان اشتراک گذاری بالاتری در شبکه های مجازی خواهند شد.همچنین، مقالات جذاب نرخ تبدیل وب سایت شما را بالاتر خواهند برد. اگر شما بتوانید به شکلی تولید محتوا کنید که همۀ افراد به راحتی بتوانند مطالب تان را بخوانند و پیام مطالب تان را به راحتی بیاموزند، مطمئن باشید که باز هم به وب سایت شما مراجعه خواهند کرد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *